1. Futbalový štadión
Nový futbalový štadión sa začal stavať v roku 1959. Slávnostne bol pokrstený 3. júna 1963 zápasom s účastníkom I. anglickej ligy Ipswich Town. Naplno sa začal využívať v roku 1964, tribúna bola dokončená v roku 1968. V roku 1975 bola dokončená inštalácia sedadiel a dostavali sa aj sociálne zariadenia. Štadión mal celkovú kapacitu 20.000 návštevníkov, z toho 14.000 miest na sedenie a 6.000 na státie. 80 metrov dlhá krytá tribúna obsahovala 2.000 sedadiel. Pod tribúnou sa nachádzali prezliekárne, sociálne zariadenia, byt správcu, klubovne a bazén na regeneráciu o veľkosti 4 x 5 metrov.
Trávnatá plocha mala rozmery 105 x 75 metrov. Štadión mal inštalované aj umelé osvetlenie o intenzite 650 luxov na 36 metrov vysokých stožiaroch. Dokončené bolo v roku 1976.
Súčasťou futbalového štadióna bolo aj atletické stredisko so šesťmiestnou antukovou dráhou, sektormi na skoky do výšky, skok o žrdi, skok do diaľky, trojskok, sektor na vrhy guľou, diskom, hod kladivom a oštepom.
Atletický oddiel mal v objekte vlastné sociálne vybavenie. posilňovňu, ošetrovňu, klubovňu, obliekárne, sklad výstroja a ostatných potrieb.
2. Ostatné futbalové plochy
Pri futbalovom štadióne bolo od roku 1968 pomocné škvárové ihrisko s rozmermi 96 x 95 metrov. Slúžilo hlavne na tréningy počas nepriaznivého počasia.
Za krytou plavárňou sa (8) bolo v roku 1984 postavené nové trávnaté futbalové ihrisko s rozmermi 95 x 60 metrov. Určené bolo predovšetkým na tréningy dorastencov a žiakov.
Štadión r. 1977, v dolnom rohu krytá plaváreň, zdroj: Kvasnička Ján
Štadión r. 1977, zdroj: Kvasnička
3. Hádzanárske ihriská
Pôvodne tu bola navrhnutá ľadová plocha, nakoniec tu však ležali dve hádzanárske ihriská s asfaltovým povrchom. Zápasy na hlavnom ihrisku mohlo sledovať 1.500 divákov, z toho 300 miest bolo na sedenie pod krytou tribúnou. Pod tou bola umiestnená aj striedačka pre hráčov a rozhlasová kabína. Sociálne zariadenia boli pod tribúnou futbalového štadióna.
4. Zimný štadión
Naopak tu mali pôvodne ležať hádzanárske ihriská. Nakoniec sa však umiestnenie prehodilo. Umelá ľadová plocha bola dokončená v roku 1975 a zastrešená v roku 1980. Štadión bol úplne dokončený v roku 1982 pri slávnostnom otvorení 57. ročníka Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže.
Rozmer ľadovej plochy bol 60 x 30 metrov. Kapacita štadióna bola 2.500 návštevníkov z toho 1.500 miest na sedenie.
5., 6., 7. Ihriská na basketbal, vybíjanú a tenis
Na mieste 5 sa malo nachádzať ihrisko na basketbal, na mieste 6 na vybíjanú. Nakoniec sa však realizovali iba ihriská na tenis (7). V tenisovom areáli sa nachádzalo 7 antukových dvorcov. Ústredný dvorec bol vybudovaný pred modernou tribúnou, na ktorej bolo pre návštevníkov 600 miest na sedenie a 200 na státie. Pod tribúnou sa nachádzali sociálne zariadenia, prezliekárne, posilňovňa, klubovňa, bufet a rozhlas.
Šatne boli dokončené v roku 1977, v roku 1978 sa areál oplotil a v roku 1980 sa dobudovali aj sociálne zariadenia.
8. Krytá plaváreň
Pôvodným zámerom bolo kúpalisko, to nakoniec ostalo na svojom pôvodnom mieste. Na tomto mieste bola vybudovaná v roku 1975 krytá plaváreň. Rozmer bazéna bol 25 x 15 metrov a hĺbka od 1,3 do 3 metrov. Obsah vody v bazéne bol 1080 m3, teplota vody 25°až 30°C. Priemerná denná návštevnosť bola 600 ľudí. Plavecké podujatia mohli ľudia sledovať z 200 sedadiel, umiestnených na tribúne. Súčasťou plavárne bola aj sauna a odpočívareň.
9. Džudistická a zápasnícka telocvičňa
Mala ležať na mieste vedľa terajšieho zimného štadióna, nakoniec sa však posunula bližšie ku krytej plavárni. Výstavba bola ukončená v roku 1984. Úžitková plocha bola 46 x 19 metrov a prispôsobená bola požiadavkám týchto dvoch športov. Počas tréningu mohlo naraz trénovať až 8 dvojíc. Hala bola vybavená sociálnym zariadením, klubovňou, rozhlasovou aparatúrou a posilňovňou. Dopĺňala ju kancelária a sklad.
Ostatné objekty
V severnej časti areálu bolo umiestnené regeneračné zariadenie. Do prevádzky bolo odovzdané v roku 1980. Vybavené bolo najmodernejším zariadením, ako sú škótske spŕch, uhličité a perličkové kúpele, podvodné masáže, vírivky, inhalačné aparatúry, horské slnká, solux a rôzne masážne zariadenia. Stredisko bolo doplnené aj o ošetrovňu vybavenú na menšie lekárske zásahy.
Pri vstupe na štadión bola v roku 1967 postavená administračná budova TJ. Na prízemí bol sekretariát futbalového a hádzanárskeho oddielu a klubovňa šachového oddielu. Na prvom poschodí bola moderná reštaurácia Spartak-klub.
Administratívna budova bola prechodom spojená so Športhotelom, ktorý bol dokončený v roku 1976 pre športovcov, ktorí navštívia Považskú Bystricu. Mal 16 izieb a 4 apartmány s celkovou kapacitou 40 osôb. V hoteli bola aj pošta, zmenáreň a predaj suvenírov.
Mimo areál
Mimo areálu bola vybudovaná Telocvičňa T-18 (dnes tam stojí Kaufland). Do prevádzky bola daná v roku 1980. Úžitková plocha bola 33 x 18 metrov. Určená bola predovšetkým pre volejbalový a basketbalový oddiel.
Letné kúpalisko patrí medzi najstaršie telovýchovné zariadenia. Vybudované bolo už v roku 1948 a slúži až dodnes.
O autorovi:

Narodil sa v Žiline a momentálne pracuje v zahraničí ako CAD konštruktér. Väčšinu života však vyrastal v Považskej Bystrici, ktorá mu prirástla k srdcu. Zaujala ho veľmi bohatá história mesta, ktorú sa rozhodol prinášať všetkým obyvateľom s cieľom prebudiť u nich častokrát stratenú hrdosť na svoje mesto. Je zakladateľom stránky Historická Považská Bystrica.