Milí návštevníci a fanúšikovia stránky,

keďže ste sa dostali až sem, znamená to, že ste s veľkou pravdepodobnosťou fanúšikom našej stránky, či už webovej, alebo facebookovej a zaujíma Vás aj obsah ktorý publikujeme.

V prvom rade chceme povedať, že stránku robíme bez nároku na odmenu, je to skôr také hobby, a ak vás aj niekedy obťažujú vyskakovacie okná na stránke, vždy nám to oznámte, niekde je zrejme chyba! 🙂

Prinášame však dobrovoľnú možnosť podpory stránky. Získané financie by sa mohli použiť napríklad na:

  • vývoj historickej aplikácie pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS, ktorý nie je jednoduchý
  • Nákup náradia a pomôcok pri úprave kultúrnych pamiatok. Najbližší cieľ je založenie občianskeho združenia „Historická Považská Bystrica“ a úprava židovského cintorína pod Šibeničným vŕškom.
  • zaplatenie lepšieho a rýchlejšieho webhostingu, aby bolo prezeranie stránky ešte pohodlnejšie, taktiež aj zaplatenie domény
  • získavanie informácií z platených zdrojov ako sú napríklad archívy či knižnice po celom Slovensku, ktoré si samozrejme účtujú nejaké poplatky aj za poslanie poštou či scanovanie
  • získavanie historických fotografií z platených zdrojov (Napríklad 1 historická fotografia v TASR stojí cca 20€ no sú tam niekedy unikátne zábery)
  • zakúpenie originálnej témy pre redakčný systém, ktorej cena sa momentálne pohybuje okolo 250€ (Poviete si, že prečo taká drahá téme? No má to aj svoje výhody, je jednoduchá, doživotné aktualizácie, ktoré sú potrebné aj pre bezpečnosť, podpora od vývojárov, atď.)
  • zakúpenie pluginu na interaktívnu mapu, ktorý stojí cca. 80€ (momentálne je dlho neaktuálny, čo robí množstvo problémov pri prechode na vyššiu verziu redakčného systému a s tým je spojené aj väčšie množstvo času, ktoré musím presedieť za počítačom a to iba kvôli optimalizácii stránky.)
  • a mnoho iného… 🙂

Ak ste sa teda rozhodli podporiť stránku čo i len jediným eurom, veľmi pekne Vám za to ďakujeme a môžete si byť istí, že tieto financie budú využité pre účely webu Historická Považská Bystrica. Neprepijeme ich v krčme. 😉

Príspevok prebieha pomocou platby kartou cez portál PayPal. Celý proces je veľmi bezpečný a poskytnuté údaje sa nikdy nikde nezverejňujú, ale slúžia iba pre daňové účely.

Ako nás môžete podporiť?

Podporiť stránku a jej aktivity je možné dvoma spôsobmi a to:

1. Prevodom na účet:

IBAN: SK40 6500 0000 0036 5077 2241

2. Zakúpením niektorého z produktov z našej dielne. 🙂

ĎAKUJEME všetkým, ktorí nás podporili

 

Č.MenoPriezviskoDátumSuma
1.MarošHikaník09. apríl 202010 €
2.AndrejSmatana04. máj 202010 €
3.PeterTruchlý25. máj 202020 €
4.MichalKubiš15. november 202020 €
5.PatrikŠtedrák22. február 202150 €
6.Predaj grafík – Kalvária28. február 2021323 €

* údaje sa zobrazujú až po potvrdení administrátorom