Náš tím

horecky_r

Roman Horecký

Webmaster, Redaktor, Komunikácia - web

E-mail: info (zavináč) historickapb.sk
Tel.: 0908 580 (tri tri dva)

Pracujem ako CAD konštruktér. V Považskej Bystrici som vyrastal väčšinu svojho života. Je to mesto s bohatou históriou, ktorú sa pokúsil čas aspoň opticky vymazať. Z toho dôvodu som si dal za cieľ oboznamovať Považskobystričanov s dejinami ich mesta a vzbudiť v nich opäť, častokrát, stratenú hrdosť na mesto.

truchly_p

Peter Truchlý

Redaktor, komunikácia - miestne aktivity

E-mail: peter.truchly (zavináč) gmail.com
Tel.: na vyžiadanie

Cez deň pracujem ako lekár, večer chcem zabudnúť na medicínu. Mám rád históriu a špeciálne historické budovy. Mesto Považská Bystrica nie je bez histórie, má aj zaujímavé budovy ktoré si zaslúžia pozornosť. Romanovu prácu obdivujem už niekoľko rokov a spolu by sme chceli obnoviť Židovský cintorín v meste.

maros_hikanik

Maroš Hikaník

Komunikácia, E-shop - distribúcia

E-mail: mhtech (zavináč) mhtech.sk
Tel.: na vyžiadanie

Majiteľ escape room v Považskej Bystrici a učiteľ na Strednej priemyselnej škole v Považskej Bystrici. Narodil som sa v našom meste a tu som aj celý život vyrastal, preto mi nie je ľahostajné, že niečo čo malo hodnotu môže odísť navždy do zabudnutia.

terka

Tereza Rusnáková

Redaktorka, komunikácia, sociálne siete

E-mail: terka.rusnacka (zavináč) gmail.com
Tel.: na vyžiadanie

Študujem na Akadémií umení v Banskej Bystrici. Vďaka množstvu voľného času (kvôli pandémii) som začala objavovať moje rodné mesto z iných uhlov ako bežný chodec alebo turista. Objavila som krásu mnohých miest, budov a objektov, ktoré mi nahradili cestovateľské chute. Stačí mať otvorené oči a naša PX nám má čo ponúknuť.

NAPÍSALI O NÁS:

Považskobystrické novinky č. 22/2020 – Odkaz na článok >

Považskobystrické novinky č. 49/2020 Odkaz na článok >

Považská24 – Odkaz na článok >

Rádio Regina – Západ – Odkaz na podcast >

 

Nájdete nás aj na