NÁŠ TÍM | O NÁS

horecky_r

Ing. Roman Horecký

Webmaster, Redaktor, Komunikácia - web

E-mail: info (zavináč) historickapb.sk
Tel.: 0908 580 (tri tri dva)

Rodený Žilinčan, vyštudoval materiálové inžinierstvo na Trenčianskej univerzite. Momentálne pracuje v zahraničí ako CAD konštruktér v oblasti automotive. Väčšinu svojho života vyrastal v Považskej Bystrici, meste s bohatou históriou, ktorú sa rozhodol odhaliť aj širšej verejnosti. Je zakladateľom webu historickapb.sk.

truchly_p

MUDr. Peter Truchlý

Redaktor, komunikácia - miestne aktivity

E-mail: peter.truchly (zavináč) gmail.com
Tel.: na vyžiadanie

Cez deň pracuje ako lekár, večer sa snaží zabudnúť na medicínu. Má rád históriu a špeciálne historické budovy. Mesto Považská Bystrica nie je bez histórie, má aj zaujímavé budovy ktoré si zaslúžia pozornosť. Historickú PB sledoval niekoľko rokov. Rozhodol sa pridať do tímu a pomôcť s obnovou židovského cintorína.

maros_hikanik

Ing. Maroš Hikaník

Komunikácia, E-shop - distribúcia

E-mail: mhtech (zavináč) mhtech.sk
Tel.: na vyžiadanie

Majiteľ escape room v Považskej Bystrici a učiteľ na Strednej priemyselnej škole v Považskej Bystrici. Narodil sa v našom meste, kde aj celý život vyrastal, preto mu nie je ľahostajné, že niečo čo malo hodnotu môže odísť navždy do zabudnutia.

terka

Bc. Tereza Rusnáková

Redaktorka, komunikácia, sociálne siete

E-mail: terka.rusnacka (zavináč) gmail.com
Tel.: na vyžiadanie

Študentka Akadémie umení v Banskej Bystrici. Vďaka množstvu voľného času (kvôli pandémii) začala objavovať svoje rodné mesto z iných uhlov ako bežný chodec, alebo turista. Objavila krásu mnohých miest, budov a objektov, ktoré jej nahradili cestovateľské chute. Stačí mať otvorené oči a naša PX nám má čo ponúknuť.

juraj_kallo

Mgr. Juraj Kallo

Redaktor

E-mail: juraj.kallo (zavináč) historickapb.sk
Tel.: na vyžiadanie

Vyštudoval odbornú históriu a učiteľstvo dejepisu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Zameriava sa na obdobie novovekých vojenských dejín Rakúsko-Uhorska s dôrazom na prvú svetovú vojnu. Venuje sa tiež regionálnym dejinám mesta Považská Bystrica a jej blízkeho okolia.

NAPÍSALI O NÁS:

Považskobystrické novinky č. 22/2020 – Odkaz na článok >

Považskobystrické novinky č. 49/2020 Odkaz na článok >

Považská24 – Odkaz na článok >

MY Považská BystricaOdkaz na článok >

Rádio Regina – Západ – Odkaz na podcast >

 

Nájdete nás aj na